Paraksti petīciju!
Paraksti petīciju!
Eiropā un Āfrikā savvaļas putnu un to dzīvesvietu aizsardzību īsteno dabas aizsardzības organizācijas un valstu valdības, kas tērē miljoniem eiro, lai saglabātu šīs dabas vērtības nākotnei.
Gājputni putni katru rudeni migrē no Eiropas uz Āfriku, nolidojot tūkstošiem kilometru, lai pavadītu ziemu siltākā klimatā. Katru pavasari tie ceļo atpakaļ uz Eiropu, lai ligzdotu un vairotos.
Katra ceļojuma laikā gājputni tiek īpaši apdraudēti, šķērsojot Maltas teritoriju, kur tie joprojām tiek nelikumīgi medīti ievērojamā skaitā. Katru gadu tiek nogalināti aizsargājami putni. Tie iet bojā katru pavasari un katru rudeni. Valsts inspektori ir mazākumā un nespēj kontrolēt nelikumīgo medību mērogu.
Lai gan putnu pavasara medības aizliedz ES Putnu direktīva, jo pavasaris ir putnu ligzdošanas sezona un iespēja putniem atjaunot savu skaitu, Malta pat pēc pievienošanās ES 2004. gadā turpina katru gadu atklāt pavasara putnu medības.
Pēdējos gados Maltas putnu aizsardzības biedrība BirdLife Malta ir aktīvi cīnījusies, lai Malta pastiprinātu tās putnu aizsardzības likumus.
Pavasara medības Maltā netika atļautas 2008. un 2009. gadā, pateicoties Eiropas Savienības tiesas lēmumam. Proti, pagājušajā gadā Eiropas Savienības tiesa nolēma, ka Malta ir lauzusi Eiropas likumus, pēc iestāšanās ES turpinot atļaut gredzenūbeles un paipalas pavasara medības.
Neskatoties uz to, Maltas valdība vēl joprojām apsver iespēju 2010. gada pavasarī atklāt tā saucamu "ierobežotu pavasara medību sezonu". Valdība arī turpina neņemt vērā nelikumīgo medību patieso mērogu un šīs problēmas nopietnību.
Šobrīd mums nepieciešams Tavs atbalsts.
Ja mēs nespējam aizsargāt gājputnu migrācijas ceļus virs Vidusjūras reģiona, tad pārējie šo putnu aizsardzības pasākumi Eiropā un Āfrikā ir veltīgi. Pāri Maltai regulāri migrē 170 putnu sugas. Kad putni sasniedz Maltu, tie ir noguruši. Daudzi no tiem vēlas Maltā atpūsties un baroties, lai atgūtu spēkus ceļojuma turpināšanai. Tā vietā daudzi sagaida savu nāvi.
Pagājušajā septembrī kādā mežā, ko izmanto medībām, BirdLife Malta un vēl vienas putnu aizsardzības grupas (CABS) brīvprātīgie atrada apraktas vairāk nekā 200 aizsargājamu putnu atliekas. To vidū bija arī niedru lijas, ķīķi un nakts gārņi. Šis ir tikai viens piemērs, kas atklāj patieso malumedību mērogu Maltā.
BirdLife Maltas un turpina strādāt ļoti sarežģītos apstākļos. Arī mēs Latvijā varam atbalstīt savu partnerorganizāciju Maltā.
Dod savu ieguldījumu un paraksti petīciju.
Dr. Lorensam Gonzi, Maltas premjerministram
Nepieļaujiet, ka Maltas vārds atkal tiek apkaunots!
Mēs aicinām Jūs ievērot ES dabas aizsardzības likumus, nevis ņemt vērā dažas balsis no mednieku mazākuma.
Mēs mudinām Jūs sakārtot Maltas likumdošanu medību jautājumā atbilstoši ES dabas aizsardzības prasībām.
Mēs mudinām Jūs visā pilnībā ieviest šo medību likumdošanu.
Mēs mudinām Jūs vairs nekad neatļaut gredzenūbeles un paipalas medības pavasarī.
Paraksti šeit: http://www.birdlifemalta.org/petition/sign/
2010.01.21 15:24