Latvijas karte
Attēls no galerijas
Sadarbības partneri
LOB
Atbalstītāji

Dabas koncertzāle 2010

Šogad Dabas koncertzāles stāsti par šūnakmeni un iežiem

Pasākumā Latvijas zinātnieki un mūziķi jau piekto gadu populārā veidā stāstīs, rādīs un dziedās par Latvijas dabu, īpašu uzmanību veltot šī gada tēmai - šūnakmenim (Calcium carbonate). Šūnakmens ir stipri sacementēts saldūdens kaļķieža paveids, kas veidojies pirms 10 tūkstošiem gadu. Latvijas ģeologi to pasludinājuši par Latvijas nacionālo simbolu. No visām Baltijas valstīm Latvija ir vienīgā, kur zemes dzīlēs sastopams šūnakmens.  

 

 Divi Dabas koncertzāles bezmaksas pasākumi šovasar notiks 26.jūnijā Cēsu pusē, pie Raunas Staburaga, Raunas upes krastā un 2.jūlijā Aizkraukles novadā, pie Daugavas ielejas dolomīta atsegumiem pie "Cepļu" mājām.  

Kā ierasts, pasākumā piedalīsies mūziķi Valdis un Rūta Muktupāveli, Gints Sola, Aigars Voitišķis, Kaspars Tobis, Ingus Ulmanis, Julians, Roberts Rasa un Anrijs Grinbergs, dzejnieks Pēters Brūveris un DJ Švāns.

Par šūnakmeni stāstīs ģeoloģe Anita Saulīte no Latvijas Dabas muzeja.

Pasākuma režisors - Roberts Rubīns (Jura Podnieka studija).  

 

Pēc Daugavas Staburaga appludināšanas Raunas Staburags ir raksturīgākais šūnakmens veidojums Latvijā, kas iekļauts īpaši aizsargājamo pieminekļu sarakstā.  

Daugavas ielejas Cepļa (Jaunzemju) dolomīta atsegums ir interesants dabas piemineklis, kurā saskatāmi zivju, aļģu un gliemežvāku nospiedumi, un tas veido amfiteātri ar lielisku akustiku. Tas ir ģeoloģiskais dabas piemineklis.


  Dabas koncertzāle šogad tapusi, sadarbojoties Latvijas vides aizsardzības fonda administrācijai (LVAFA), ANO Attīstības programmas birojam Latvijā, Dabas aizsardzības pārvaldei (DAP), Latvijas Ornitoloģijas biedrībai (LOB) un mūzikas kompānijai Platforma.lv.

 

SIA "Motacilla" piedāvā iespēju pirms Dabas koncertzāles piedalīties ekskursijā, kurā iekļauta vēl citu iežu atsegumu apskate Gaujas un Amatas upju krastos, kā arī uzzināt ko vairāk par putniem, kas apdzīvo šādas vietas.

Sīkāku informāciju skatieties sadaļā "Piedāvājumi".


2010.06.10 14:05

Uz augšu Uz augšu