Latvijas karte
Attēls no galerijas
Sadarbības partneri
LOB BalticBrightBirds
Atbalstītāji

Hipo Torņu cīņas

23. un 24. maijā Latvijā norisināsies sacensības interesantā dabas sporta veidā - jau sesto reizi putnu vērotāji diennakti ilgās sacensībās no torņiem centīsies reģistrēt iespējami lielāku putnu sugu skaitu.

 

23. maija rītā, astoņas pieredzējušu putnu vērotāju komandas - arī mūsu gidi - dosies uz putnu vērošanas torņiem vairākās Latvijas vietās, lai 24 stundu laikā reģistrētu visas tur redzamās un dzirdamās putnu sugas. Sacensības notiks tornī Kuivižos (Limbažu rajons), divos torņos pie Lubāna ezera (Madonas rajons), tornī pie Papes ezera (Liepājas rajons), tornī Kaltenē (Talsu rajons), divos torņos pie Engures ezera (Tukuma un Talsu rajons) un tornī Dunduru pļavās (Tukuma rajons).

 

Par uzvarētājiem atzīs komandu, kas spēs visefektīvāk uzlabot līdzšinējo torņa rekordu (tornī novēroto putnu sugu skaitu). Atzinību gūs arī interesantākā novērojuma reģistrētāji un draudzīgākā komanda, kas tornī uzņems visvairāk apmeklētāju. Šīs komandas saņems vērtīgas grāmatas par putniem un to noteikšanu.

Piemēram, pagājušajā gadā "Torņu cīņās" ar 84 diennakts laikā novērotām putnu sugām uzvarēja Kuivižu putnu vērošanas torņa (Limbažu rajonā) komanda - Valdis Ādamsons, Māris Jaunzemis un Arnis Zacmanis. Savukārt interesantākais novērojums bija no Lubāna ezera Zvidzes torņa (Madonas rajons) 25. maijā novērotā īsknābja zoss.

 

Uz sacensību norises vietu - astoņiem putnu vērošanas torņiem - organizētāji aicina arī ikvienu dabas draugu. Sacensību laikā "Torņu cīņu" dalībnieki interesentiem parādīs torņa tuvumā redzamās putnu sugas, pastāstīs, kuru putnu balsis dzirdamas un to, kā praktiski noteikt putna sugu.

 

 

 24. maijā vienlaicīgi ar profesionāļu sacensībām putnus no torņiem vēros un to noteikšanā sacentīsies arī trīs sabiedrībā pazīstamu cilvēku komandas. Putnu vērošanā trīs torņos Rīgas tuvumā piedalīsies aktieri Gundars Āboliņš un Mārtiņš Brūveris, "Lielās talkas" organizētāja Vita Jaunzeme, mūziķis Ingus Ulmanis, TV un radio raidījumu vadītāja Evelīna Kovaļevska, raidījuma "Glābējkomanda Cepums" pavārs un kokteiļu meistars Rolands Pētersons, žurnāla "Lilit" redaktore Dace Rukšāne un žurnāla "Ilustrētā zinātne" redaktors Vents Zvaigzne . Šo sacensību atklāšana notiks plkst. 12:00 Ķemeru nacionālā parka administrācijas ēkā "Meža māja", savukārt apbalvošana notiks vienlaicīgi ar profesionāļiem plkst. 18:00.

 

"Hipo Torņu cīņas 2009" finansiāli atbalsta Hipotēku banka un restorāns "Kaļķu vārti", organizē Latvijas Ornitoloģijas biedrība. Vairāk informācijas www.lob.lv

 

 

LOB komanda
 Hipo Torņu cīņas


2009.05.22 20:56

Uz augšu Uz augšu