Latvijas karte
Attēls no galerijas
Sadarbības partneri
LOB BalticBrightBirds
Atbalstītāji

Veikals » Latvijas meža putni

 

"Latvijas meža putni", kas bija pirmā bezdelīga nu jau diezgan plašajā jauno laiku putnu grāmatu klāstā, no grāmatu veikalu plauktiem pazuda diezgan ātri, tā apliecinot gan sabiedrības pietiekami lielo interesi par putniem, gan varbūt arī vēl lielāko interesi par mežu. Tas uzlika pienākumus, un, lai gan visvienkāršāk būtu bijis atkārtoti iespiest jau esošo grāmatu, izlēmām otro izdevumu krietni uzlabot.

Pirmkārt, sekmīgā sadarbība ar daudziem fotogrāfiem sērijas iepriekšējo grāmatu sagatavošanā ievērojami palielināja izmantojamo attēlu skaitu un kvalitāti, ļaujot šajā izdevumā daudzas sugas attēlot gadrīz visos iespējamajos tērpos un raksturīgajās situācijās un ievērojami palielināt arī pašmāju attēlu proporciju. Otrkārt, pa šo laiku Latvija konstatētas trīs jaunas meža putnu sugas, kuras arī iekļāvām grāmatā. Treškārt, mazliet paplašinājām grāmatas ievaddaļu.

Putnu noteicējs, kas pēc būtības šī grāmata ir, it kā nebūtu īstā vieta, kur apcerēt katras putnu sugas ekoloģijum un tāpat tā nav īstā vieta, kur paskaidrot dažādu mežsaimniecisko pasākumu lietderību vai nelietderību. Tomēr mežu izmantošana, vismaz lauku apvidos pēdējos gados teju ir kļuvusi par izplatītāko nodarbošanos, bet virkne Ministru kabineta noteikumu šo darbību ierobežo, īpaši nepaskaidrojot, kāpēc. Dažādo dabas aizsardzības prasību, piemēram, tā saucamo ekoloģisko koku atstāšanas jēga ne vienmēr ir skaidra arī tiem, kas mežā strādā jau sen. Taču šķietami nesaprotamās dabas aizsardzības prasības balstās uz apdraudēto sugu bioloģijas īpatnībām, kuras nav polotiski balsojams subjekts. Ja mēs šīs prasības neievērosim, mēs šīs sugas zaudēsim. Tā kā mūsu mērķis nav radīt skaistu grāmatu par putniem, kuri kādreiz latvijā bija satopami, bet, palīdzot putnus iepazīt un iemīlēt, palīdzēt tos arī saglabāt, tad iekļāvām grāmatā arī īsu nodaļu par putnu sastopamību dažādos mežos un nodaļu par apdraudētajām meža putnu sugām, liekot uzsvaru uz to, kā konstatēt to klātbūtni mežā un kā saimniekot, lai konstatētās retās sugas mežā varētu dzīvot arī pēc mums.

 

Cena 7.20 €
Cena LOB biedriem 5.00 €

Pieejams daudzums: 20
link Saite uz šo produktu:
http://www.motacilla.lv/?mod=107&product_id=25

Uz sarakstu

Uz augšu Uz augšu