Latvijas karte
Attēls no galerijas
Sadarbības partneri
LOB BalticBrightBirds
Atbalstītāji

Veikals » Meža pīļu ligzdvieta

Noskaties! Uz Meža Takas / Pīļu ligzdas ziemā from Vides Filmu Studija

 

Mākslīgā ligzdvieta ir ļoti efektīvs veids kā strauji palielināt lokālo meža pīļu populāciju. Latvijas ornitologu pētījumi liecina, ka katru pavasari veiksmīgi tiek apdzīvoti un sekmīgi izvesti pat līdz 90 % šādu ligzdu. Dabiskajās ligzdās ligzdošanas sekmes bieži vien ir ap 25 %. Tas izskaidrojams ar ligzdu postītāju vieglo piekļuvi tām (caunas, vārnas, kraukļi, niedru lijas).

 

Mākslīgajām ligzdvietām ūdenstilpē iespējams iesaistīt ligzdošanai pat līdz vairāk kā 3 pārus uz hektāru!

 

Pirmajos gados būs pilnīgi pietiekami, ja uz vienu hektāru ūdenstilpes platības tiks uzstādītas 1 – 2 ligzdvietas. Vēlākajos gados, atkarībā no ligzdvietu aizņemtības, to skaits pakāpeniski jāpalielina.

 

Pīļu būris viegli papildināms ar vietējo augu (pamatā niedru) maskējumu pie būra sienām, kas rada papildus interesi meža pīlēm par būra izmantošanu ligzdošanai. Būra izejmateriāls priede, egle. Piemērotākais laiks būru izvietošanai dabā ir agrs pavasaris, kad bebrainēs, dīķos un mitrās vietās, kur ligzdo meža pīle ir saglabājusies ledus kārta, taču principā izvietot var jebkurā laikā, rēķinoties, ar to, ka izvietojot tuvu ligzdošanas sezonas sākumam vai jau tajā ligzdošanas ticamība esošajā sezonā ir mazāka.

 

Pasūtiet, rakstot uz  info@ledins.lv 

 -
 

Pētījumu autori: Jānis Vīksne, Artūrs Laubergs

 

Pērciet divas vai vairāk ligzdvietas un dāvanā saņemiet ilggadējā pīļu pētnieka un mednieka J.Vīksnes grāmatu "Engure - Putnu Ezers"

 

 

 


 

 

Cena 20.00 €
Cena LOB biedriem 19.00 €

Pieejams daudzums:
link Saite uz šo produktu:
http://www.motacilla.lv/?mod=107&product_id=241

Uz sarakstu

Uz augšu Uz augšu