Latvijas karte
Attēls no galerijas
Sadarbības partneri
LOB BalticBrightBirds
Atbalstītāji

Veikals » Zīlīšu būris

 

Šis būris ir piemērots lielajām zīlītēm, taču tajos var ligzdot arī melnie mušķērāji, mājas un lauku zvirbuļi, zilzīlītes un citi sīkputni. Būra saimnieks atkarīgs no būra izvietošanas vietas, ja būri izvieto mežmalā tajā drīzāk ligzdos lielā zīlīte, melnais mušķērājs, cekulzīlīte vai retos gadījumos citi sīkputni. Ja būri izvieto dārza tuvumā būri drīzāk apdzīvos lielā zīlīte, zilzīlīte, lauku un mājas zvirbuļi, erickiņš vai tītiņš.

 

Novietošana

 

Putnu būris jānovieto dārzā, parkā vai mežā vismaz 3 metru augstumā pie koka, mājas sienas vai cita stabila vertikāli stāvoša objekta. Svarīgi to nostiprināt, tā lai tas nekustās vējā. Zīlīšu būrus nav ieteicams izvietot tuvu vienu otram, jo zīlītes ir visai teritoriālas uzvedības putni. Skrejas virziens nav ļoti būtisks, taču ja būri novieto klajā vietā, vēlams to nevērst pret valdošo vēja virzienu. Būris nostiprināms ar vienu naglu, piestiprinot aizmugurējo sieniņu pie koka.

 

Apdzīvotība

 

Ja būri izliek agrā pavasarī piemērotā vietā, tad būris var tikt apdzīvots jau pirmajā gadā. Ja būri izliek novēloti, kad zīlīšu un mušķērāju ligzdošana jau sākusies, tad iespējams, būris paliks neizmantots šajā gadā. Ja būris ir izvietots zīlītēm pieejamā, savukārt plēsējiem grūti pieejamā vietā, to droši var atstāt tajā pašā vietā līdz nākamajai sezonai. Ja putnu būris ir izvietots nepārskatāmā vietā, kur putnam grūti to ieraudzīt būris var palikt neapdzīvots.

 

Kopšana 

Lielā zīlīte
Foto: V.Pranks
 

 

Būrim aizmugurējā sieniņa stiprinās pie koka, un korpuss ir noņemams, lai to varētu iztīrīt. Būra tīrīšanu jāveic pēc ligzdošanas sezonas noslēgumā, vislabāk, oktobrī, novembrī.

 

"Motacilla" piedāvātajiem būriem ir ievērotas putniem nepieciešamas kvalitātes:

 

- izgatavoti no dabīga, neapstrādāta un neēvelēta koka;

 

- Noņemams korpuss, kas atvieglo būra iztīrīšanas procesu (tas jādara 1x gadā);

 

- ievēroti sugai atbilstoši telpas un skrejas izmēri.

 

Izejmateriāli iegūti un būri ražoti Latvijā

 

Cena 10.00 €
Cena LOB biedriem 9.00 €

Pieejams daudzums: 100
link Saite uz šo produktu:
http://www.motacilla.lv/?mod=107&product_id=107

Uz sarakstu

Uz augšu Uz augšu