Latvijas karte
Attēls no galerijas
Sadarbības partneri
LOB BalticBrightBirds
Atbalstītāji

Veikals » Strazdu būris

 

Piemērots mājas strazdiem, taču tajos var ligzdot arī svīres, mājas un lauku zvirbuļi, retāk un citi putni. Reizēm vienā gadā, vienā būrī var ligzdot gan strazdu pāris, gan svīres pēcāk. Zem skrejas nedrīkst pievienot laktiņu, jo tas veicina risku plēsējiem (kaķiem, vārnām) izēst perējumu!

 

Novietošana

 

Putnu būris jānovieto dārzā, pie mājas vai laukmalā 4 - 6 metru augstumā pie koka, kārts, mājas sienas vai cita stabila vertikāli stāvoša objekta. Būris piestiprināms ar nagli, piestiprinot aizmugurējo sieniņu pie koka stumbra. Strazdu būrus var izvietot tuvu vienu otram, pat vairākus vienā dārzā. Strazdi parasti labi sadzīvo ar vairākiem "kaimiņiem".

 

Apdzīvotība

 

Ja būri izliek agrā pavasarī piemērotā vietā, tas ir, vieta, kur iepriekšējos gadus ir ligzdojuši mājas strazdi vai tie caurceļojuši un barojušies vietas tuvumā ir liela varbūtība, kad būris tiks apdzīvots jau pirmajā gadā. Ja būri izliek novēloti, kad strazdu ligzdošana jau sākusies, tad iespējams, būris paliks neizmantots šajā gadā, tiesa, ja tas ir izvietots pārskatāmā vietā ar labām pielidošanas iespējām, to droši var atstāt tajā pašā vietā līdz nākamajai sezonai. Ja putnu būris ir izvietots nepārskatāmā vietā, kur putnam grūti to ieraudzīt būris var palikt neapdzīvots.

 

Kopšana

Mājas strazds
Foto: V. Pranks

 

Būrim ir noņemams korpuss, lai to varētu iztīrīt. Būra tīrīšanu jāveic pēc ligzdošanas sezonas noslēgumā, vislabāk, oktobrī, novembrī.

 

"Motacilla" piedāvātajiem būriem ir ievērotas putniem nepieciešamas kvalitātes:

 

- izgatavoti no dabīga, neapstrādāta un neēvelēta koka;

 

- Noņemams korpuss, kas atvieglo būra iztīrīšanas procesu (tas jādara 1x gadā);

 

- ievēroti sugai atbilstoši telpas un skrejas izmēri.

 

Izejmateriāli iegūti un būri ražoti Latvijā

 

 

Cena 12.00 €
Cena LOB biedriem 11.00 €

Pieejams daudzums: 100
link Saite uz šo produktu:
http://www.motacilla.lv/?mod=107&product_id=106

Uz sarakstu

Uz augšu Uz augšu